WODOCIĄGI ZAPRASZAJĄ NA II PIKNIK ŻEGLARSKI TSK SAILING

tsksaling-main

W najbliższą sobotę na terenie Ośrodka Wypoczynku i Rekreacji „Rejów” odbędzie się druga edycja rodzinnego pikniku żeglarskiego TSK SAILING realizowanego przy współpracy gminy Skarżysko-Kamienna, MPWiK Sp. z o.o. w Skarżysko – Kam. oraz Towarzystwa Żeglarskiego „Sterna”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli prezydent Skarżyska Konrad Krönig, oraz Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas. Zapraszamy od godziny 10:00. Wstęp wolny.

Głównym punktem programu  będą  drugie w historii naszego miasta oficjalne regaty żeglarskie w klasie Omega o Puchar Prezydenta Skarżyska-Kamiennej. Zapowiada się nie lada widowisko ponieważ w tym roku na wodzie zmierzy się aż 11 drużyn regatowych w dwóch kategoriach. Przypominamy, że w ubiegłym roku w regatach wzięły udział cztery reprezentacje klubów żeglarskich z całej Polski.

W kategorii Omega team zobaczymy: POZŻ Tarnobrzeg, „Orkan” Mielec, „Bajdewind” Starachowice, „Horn” Kielce, Obwód Świętokrzyski ZHR Skarżysko-Kamienna, „Bryza” Kielce, 33 Kielecka Harcerska Drużyna Żeglarska „Pasat” Kielce, „Sterna” Skarżysko-Kamienna.
W kategorii „Omega fun” wystąpią 3 załogi złożone z uczestników warsztatów żeglarskich dla osób niepełnosprawnych intelektualnie prowadzonych przez Towarzystwo Żeglarskie „Sterna”.

W programie pikniku żeglarskiego TSK Sailing przewidziano również:

Strefa Małego Pirata – animacje, zabawy i konkursy dla najmłodszych
Minirejsy łodzią żaglową
Regaty osób niepełnosprawnych
Pokaz ratownictwa wodnego
Nauka zasad bezpieczeństwa na wodzie i nad wodą
Pływanie na czas modeli zdalnie sterowanych
Wodny paintball
Warsztaty żeglarskie
Namiot MPWiK z atrakcjami
Koncert zespołu Old Marinners
Występ teatru ognia Draco

 

tsksaling