Wodociągi z „Kulturą w plenerze”

W najbliższą sobotę, 20 sierpnia, na osiedlu Skarżysko Zachodnie odbędzie się kolejne, ostatnie już w czasie tegorocznych wakacji spotkanie z cyklu „Kultura w plenerze”. Wodociągi skarżyskie i tym razem zapewnią wszystkim gościom moc atrakcji.

Poprzednie spotkania, którym patronuje prezydent miasta Skarżyska-Kamiennej, współorganizowane przez Miejskie Centrum Kultury oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zgromadziły setki osób – ramię w ramię bawiły się dzieci i dorośli, a atrakcje w postaci dmuchańców, konkursów, Koła Fortuny czy wspólnego biesiadowania przy ognisku cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Podczas ostatniej wakacyjnej odsłony  „Kultury w plenerze” również szykuje się szereg zabaw i rozrywek.

           Wodociągi starają się za każdym razem aktywnie włączyć w spotkania dla mieszkańców naszego miasta – wyjaśnia Łukasz Żuchowski, Prezes Zarządu skarżyskich Wodociągów  wykorzystujemy tę przestrzeń przede wszystkim do tego, aby w przystępny i czasem zabawny sposób szerzyć wiedzę na temat wody – jej właściwości i znaczenia w życiu każdego człowieka. Stąd też obecność na eventach naszej „maskotki” – sympatycznego Doktora H2O, który bawiąc się z dziećmi i organizując dla nich liczne konkursy, „przemyca” tę cenną wiedzę w lekki, lubiany przez najmłodszych sposób. O popularności naszego Doktora mogą świadczyć długie kolejki, które za każdym razem ustawiają się do Koła Fortuny, przy którym Doktor zadaje pytania na temat wody i nagradza poprawne odpowiedzi – dodaje Łukasz Żuchowski.

Na gości spotkania czekać będzie ogromna dmuchana zjeżdżalnia, kosmiczny zamek do skakania, kula Zorba oraz wodny paintball. W namiocie Wodociągów znów kręcić będzie się Koło Fortuny i rzecz jasna pojawi się Doktor H2O! Natomiast wieczorem zaplanowane zostało ognisko i pieczenie kiełbasek oraz pokaz kina familijnego. Wszystkie atrakcje są bezpłatne.

kultura_w_plenerze_20_sierpien_2016